LEADER rahastuse toel on valminud villavahenduskeskkond
www.villavahetus.ee
Saime toetuse KIK projektile 2014-2020.8.01.20-0296 Tupenurme
panga lookoosluse taastamine.
Taastamistööd on lõppenud ja juba 2021.a kevadel alustame karjatamist.
Oleme väga rõõmsad, et meie koostööst projektiga “Muhu Vill” ja Tartu Kõrgem Kunstikool Pallas, on valminud lõputööna imeilusad tooted. Materjalikoolitus, Muhus, on aidanud väärindada kohalikku toorainet, villa. Oleme uhked ja õnnelikud!!! Imeilusaid valminud tooteid saate vaadata siit aadressilt
Jõudu õpetajatele ja õppijatele!
Lõppenud projekti Muhu Vill peaeesmärk on tõsta inimeste teadlikkust põliste pärandmaastike korrashoiust lambapidamise abil ning edendada väikelambapidamist saarel õpetades ära kasutama selliseid paratamatuid lambakasvatussaadusi nagu vill ja nahk. Tuua kokku lambapidajad ja käsitöölised, aidates esimestel toota kõrgema kvaliteediga käsitöövilla tänu paranenud oskustele söötmises ja ravis ning näidata teistele erinevaid võimalusi selle toorme kasutamiseks.
Osaleme aktiivselt veel projektis LIFE to alvars, mille raames hooldame oma lammastega taastatud loopealseid, mille tulemusel taastub liikide mitmekesisus ja mitte ainult taimede, vaid ka putukate mitmekesisus.
Lähemalt tutvuda saad siit: https://www.facebook.com/lifetoalvars/?fref=ts
Oma lambavillaga on MuhuMaaLammas kaasatud ka Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Viljandi Kultuuriakadeemia ühisesse projekti, et testida ja katsetada kohaliku tooraine, villa, omadusi ja kasutusvõimalusi. Sellega loodame anda ka omapoolset panust tulevaste kunstnike inspiratsiooni ja loomingusse.