Blogi

15 posts

Mahepõllumajanduse aastakonverents 2022

Meii on suur rõõm, et saime ära märgitud Mahepõllumajanduse aastakonverentsil, kus pälvisime eriauhinna Eesti maalamba kasvatamise, väärtustamise ja aretamise ning traditsiooniliste maastike hooldamise eest.

Villa Konverents Viljandis

Olid sisukad kaks päeva villa teemadel. Nii tootja, kui tarbija vaates. Kohal olid külalised välisriikidest ja meie enda tööstus ja tootjad. Nenditi, et pudelikaelaks on villa pesemine ja selle teenuse kättesaadavus. Villavabrikud pesevad väikesi koguseid, mis ei rahulda suurtööstust meil kohapeal.

Eesti maalammas tunnistati tõuks

Suurepäraseks uudiseks eelkõige käsitöö- ja maastikuhoolduse eesmärgil lambaid pidavatele inimestele on eilne teade PTA’lt, et heaks on kiidetud ELKL poolt esitatud „Eesti maatõugu lammaste aretusprogramm aastateks 2021-2031”. Eesti fauna ajaloo eksperdi Lembi Lõugase andmetel on lammas praeguse Eesti aladel eksisteerinud vähemalt 4500 aastat. Eesti maatõugu lammas kuulub Põhja-Euroopa lühisaba lammaste […]

Õppereis Walesi

Oli taaskord kena reis. Tutvusime kohalike lambakasvatajatega ja väisasime nende tegevusi nii lambakasvatusest kui müügitegevusest. Nautisime kohaliku looduse ilu ja saime osa nende toidulauast. Meid võõrustas Wales lamb and bef esindaja Rhys Llywelyn kes viis meid külastama kohalikku lambafarmi mida on peetud juba üle 300 aasta.

Tallekevad

Tänavu oli poegimine rahulik ja suuremat lutitamist ei toimunud. Juba mai keskel pääsesid kõik beebid värskele rohelisele:

Juubel

2020 augustis tähistasime tagantjärele oma lambakolhoosi 10 juubelit. Tegelikult loodi MuhuMaaLammas MTÜ asutamislepinguga 7. mail 2010.a.

Sügisene Kesse reis.

Nagu igal sügisel, nii ka nüüd, pööravad ilmad ikka tuuliseks kui me oma loomadele Kesselaiule järele sõidame. Õnneks on meil abiks ja toeks merekaru Uno. Loomaveohaagis parvele kinnitatud ja sõit võib alata. Rühkisime suure kalapaadiga Kesse poole, nautisime tormist merd ja olime rõõmsad, et meil ikka Uno on. Lõpuks hakkas […]

Kuidas me käisime Ruhnus omale jäära ostmas

Sõit algas imelise päikesetõusuga kell 6 hommikul Enne suurele merele jõudmist viimased pilgud maismaale (Viire laid) Lõputut merd kolm tundi, mille jooksul kogesime oma nahaga kolme erinevat lainetust. Hoidsime ennast kramplikult rappuvas kaatris ja pildistamisest sai ainult unistada. Sadamasse jõudsime kergelt külmununa aga positiivsete elamustega ja läbimärjana. Ruhnu puukirik ja […]