Nahad ja lõngad

Meie hea sõber, Kristjan Sisa, MTÜ Seltsielu, kes on kokku kogunud vanu kudumismasinaid, mida ta jõudumööda on restaureerinud ja töökorda seadnud. Kristjan on oma mõtted ja teod suunanud lõnga väärindamisele ja vana naturaalse materjali kasutamise taaselustamisele.

Miks just maalammaste nahad on nii head?
Aga just selle pärast, et maalammastel on kahekihiline villak. Kahekihiline tähendab seda, et all on pehme karv ja pealmised, pikemad karvad on tugevama struktuuriga. Tänu sellele viltub nahk halvasti ja säilib ilus pikka aega.

Pakume müügiks maalambanahka mis on pargitud Eestis, Jõgeval. Meie lammaste nahad sobivad ülihästi nii diivanile, põrandale ja pehmed ka lapsevankrisse. Nii, et kasutusvõimalusi on niipalju, kui lai on fantaasia.

Hinnaks küsime suure naha eest 75 eurot. Odavamad hinnaga 45-60 eurot. Viimased on väiksemad ja nahadefektidega (nt. auk nahas). Samas on olemas ka väikesed, pehmed, tallenahast lapsevankrisse või kelku sobivaid nahku.

Teeme ka lõnga. Naturaalsetes toonides – pruunid, hallid ja valged – lõngad laseme kedrata Hiiumaal, Vaemlas. Värvitoonid on igal hooajal veidi erinevad.